A Levendula Hetek pénteki megnyitóján Nagy István agrárminiszter kiemelte, hogy a 14. alkalommal megrendezett fesztivál „közelebb viszi az emberhez a természet csodáját”.
Hanga Zoltán, az állatkert szóvivője elmondta, hogy az állatkert számos feladata mellett évtizedek óta foglalkozik a Magyarországon őshonos, természetvédelmi oltalom alatt álló állatfajok emberi segítségre szoruló egyedeivel, például törött szárnyú gólyákkal, mérgezett sasokkal, fészekből kiesett énekes madarakkal vagy elárvult mókusokkal, telelésben megzavart denevérekkel vagy legyengült sünökkel. Ezt a tevékenységet az állatkert az általa életre hívott Magyar Madármentők Alapítvány égisze alatt folytatja.
Mentett madarak bemutatója, ifjú természetőrképző, interaktív játékok és állatbemutatók nyújtanak majd maradandó élményt többek között a család valamennyi tagjának a Föld napjához kapcsolódó eseménysorozaton az állatkertben.
Évek óta kísérleteznek környezetkímélő poharakkal a Glastonbury szervezői
Emily Eavis, a fesztivál egyik szervezője elmondta, hogy bár óriási feladat, hogy 2019-re kitiltsák a PET-palackokat az esemény teljes területéről, egy összehangolt csapat dolgozik azon, hogy ez megvalósuljon. A Glastonbury Fesztivál 2014-ben már kísérleti jelleggel rozsdamentes, környezetbarát és újratölthető palackokat vezetett be. Majd 2016-ban ezt követte az ugyancsak rozsdamentes „rövides” pohár, amelyet kicsit még fejleszteni kellett, mivel kisebb sérüléseket okozott a fesztiválozók körében.