A két pandát több héten át készítették fel az utazásra: meg kellett szokniuk szállítóketrecüket, amit a kifutójukba telepítettek és rendszeresen helyeztek el benne bambuszt és zöldségeket, hogy becsalogassák őket. Később rájuk is zárták az ajtót és fel is emelték a ketrecet. A hétvégére úgy látták, az ikerpár készen áll az útra. Az állatokat elkíséri útjukon a gondozójuk, és segít nekik beilleszkedni új otthonukba.
A kínai szakemberek kétféle óceánmegfigyelő műholdat üzemeltetnek. Az 1-es sorozat egyik példánya szeptember óta tanulmányozza az óceánok színét, a fitoplankton mennyiségét és méri a víz szennyezettségét.
A Kínai Tudományos Akadémia fizikai és kémiai műszaki intézetének munkatársa, Vang Köhszia szerint az új kompozit anyag lebomlási ideje néhány naptól néhány száz napig terjedhet, a hátramaradó apró molekulák pedig nem szennyezik a környezetet. A kutatók becslései szerint jelenleg nagyjából 4,8-12,7 millió tonna műanyagszemét kerül évente a világ tengereibe, ami a 60-80 százalékát teszi ki az óceánokba jutó szilárd hulladékmennyiség egészének.
A becslést a kutatók a térségben lévő kameracsapdák felvételeire alapozzák. Mivel korábbi elterjedési területének más részeiről nincsenek adatok az amuri leopárd jelenlétéről, ez egyben azt is jelenti: e 84 becsült egyed jelenti a globális populációt.