2002 és 2015 között a búvárok 53 szigetet hajóztak körbe, és vizsgálták meg a környező korallszirteket és korallzátonyokat, így alkotva átfogó képet az ott lakó teknősök mennyiségéről. A 13 éves kutatás alatt több mint 3400 egyedet jegyeztek fel, melyek 90.1 százaléka közönséges levesteknős, 8.3 százaléka pedig cserepesteknős volt. A fennmaradó 1.3 százalék nem került beazonosításra – olvasható a Science News tudományos magazinban.
A felmérés során olyan módszereket szeretnének kidolgozni, amelyek segítségével országszerte számontartható a macskapopuláció.
A szakembereket elektronikus térképen is rögzítik a már kivizsgált medveészlelések helyét és idejét. Gombkötő Pétert, a Bükki Nemzeti Park zoológiai szakreferense a heol.hu portálnak elmondta, bár nincs rá bizonyítékuk, hogy hazánk területén szaporodnának ezek a termetes állatok, a faj példányai gyakran tévednek át Szlovákiából, és szinte biztos, hogy léteznek határon átnyúló élettereik is.
Szakértők szerint a természetvédelem egyik ritka sikertörténetéről van szó. A vadon élő emberszabásúak megszámlálása Ruanda, Uganda és a Kongói Demokratikus Köztársaság természetvédelmi hatóságainak, valamint több civil szervezetnek és a lipcsei Max Planck Intézetnek a közös projektje volt.