A Reuters bár nem közölte, hogy mely fajhoz tartoznak a teknősök, megjegyezte: az olajzöld fattyúteknősök – amelyeket a mexikói hatóságok szerint a kihalás fenyeget – május és szeptember között raknak tojást az észak-amerikai ország csendes-óceáni partjain.
2018-ban két népszerű tengerpartot is több hónapra lezártak a turisták elől. Az egyik ilyen a thaiföldi Phi Phi Leh szigetén lévő Maya-öbölben fekvő part. Az öbölbe a lezárás előtt turisták ezrei érkeztek naponta, hogy megcsodálhassák a homokos partot és a vizet, azonban a sok-sok ember fogadását már nem bírta el az öböl.
Egyre elterjedtebbé válik a világban, hogy minél több módon küzdjünk a vizek szennyezettsége ellen. Számos találmány ötlete felrebbent, melyekkel csökkenteni lehetne az óceánok szennyezettségét. Napjainkban egyre többen kötik össze a strandolást azzal, hogy eldobott műanyag hulladékot, szétszakadt halászhálókat szedjenek ki a vízből és helyezzék méltó helyükre.
A régióban először fordult elő a delfinek ilyen tömeges pusztulása. A szakértők szerint a delfinek viselkedésének oka nem egyértelmű. Lehetséges, hogy tájékozódásukban keletkezett zavar, esetleg gyilkos bálnák elől menekültek.