A csatorna nyolcrészes ismeretterjesztő sorozata látványos felfedezőútra hívja a nézőket. Földünk szépségeivel ismertet meg, és környezetünk sérülékenysége is feltárul. Sir David Attenborough – akinek neve az utóbbi évtizedekben egybeforrt a BBC természettudományos alkotásaival – a The Guardiannek az új produkció kapcsán azt is elmondta, hogy napjainkban a bolygónkra a legnagyobb veszélyt mi, emberek jelentjük, de ha még időben cselekszünk, visszafordíthatjuk a káros globális folyamatokat.
A daru a világ egyik legnagyobb testű röpképes madárfaja. Évezredes vonulási útvonalainak egyike Európa közepén, Magyarország felett vezet.
A Hortobágyon élő vadlovak életét bemutató nagyszabású természetfilm magyar–német–osztrák–svéd koprodukcióban készül, a tervek szerint 2020-ban lesz először látható. A mozifilm mellett egy rövidebb tévéfilm is készül – közölte a Magyar Nemzeti Filmalap a napokban az MTI-vel. A Hortobágyi mese a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával és nemzetközi producerek közreműködésével készül.
A 91 éves Attenborough dzsungeleken, sivatagokon, hegyeken, szigeteken, szavannákon és városokon keresztül mutatja be különböző állatok élőhelyeit, valamint túlélési stratégiáit.