Vizeink állapota egyre romlik, és most veszélybe került a legfontosabb európai eszköz is, amely a vizek védelmét célozza – tájékoztatta a hirado.hu-t a WWF Magyarország. Az Európai Unió egyik fenntarthatóságot célzó szabályozása, a Víz Keretirányelv nemrégiben került célkeresztbe.
Egy januárban közzétett tanulmány szerint negyven év alatt majdnem 70 százalékkal csökkent a Kurinjinek is otthont adó füves részek aránya a Nyugati-Ghátokban. Ugyanebben az időszakban viszont 12-szeresére nőtt a faültetvények száma. A legnagyobb változást 1993 és 2003 között tapasztalták.
Dana Christensen montanai bíró az amerikai őslakosok és természetvédő csoportok számára kedvező határozatában érvénytelenítette az amerikai Hal- és Vadvédelmi Szolgálat tavalyi döntését, amely eltörölte a grizzlyk védelmét arra hivatkozva, hogy a régió megnövekedett populációja nincs többé veszélyben.
A természetvédelmi területek növelése nagy kihívásnak ígérkezik, de nem lehetetlen a kutatók szerint. Ha ennél kisebb célt tűznénk ki magunk elé, azzal az ökoszisztéma összeomlását és a következő nemzedékek egészségét és jóllétét kockáztatnánk – tették hozzá. A Science című tudományos folyóiratban megjelent tanulmányban arra is kitértek, hogy ideális esetben ez a szám 50 százalékra is emelkedhet a század közepére.